Ogłoszenia, 20 kwietnia 2014

Chrystus Zmartwychwstał.

I chociaż nie potrafimy tego pojąć odpowiadamy

Prawdziwie Zmartwychwstał!

O tym świadczy pusty grób,

tak mówią kobiety

i uczniowie po spotkaniu z Zyjacym.

A jeśli tak, to znaczy, że śmierć została pokonana,

skutki grzechu została naprawione.

Od tej chwili już wszystko jest inne.

Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom wielu łask,

obfitego błogosławieństwa, radości z tego zwycięstwa.

·        W Niedzielę Zmartwychwstania proponujemy wyakcentować śniadanie wielkanocne. Było by dobrze, gdyby - na wzór Wigilii - było to wydarzenie rodzinne, połączone z modlitwą, odczytaniem Ewangelii i składaniem życzeń.

·        Pierwsza Msza Święta będzie poprzedzona Rezurekcyjną Procesją Wielkanocną.

·        Od niedzieli Zmartwychwstania rozpoczynamymodlitewne przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz bł. Jana XXIII. Zapraszamy na modlitwę o godz. 1500, a także od wtorku po wieczornej Mszy Świętej. Ponadto w przeddzień kanonizacji, w sobotę, 26 kwietnia zapraszamy na czuwanie dla dorosłych.

·        W piątek, 25 kwietnia, z racji Oktawy nie obowiązuje post.

·        Najbliższe spotkanie klubu Seniora będzie 29 kwietnia.

·        24 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej o 1900 z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu odbędzie się Konwent Wielkanocny. Tego dnia (czwartek) wieczorem nie będzie czynna kancelaria parafialna.

·        Kolekta z niedzieli palmowej przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z Wielkiego Czwartku na remont organów; z pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na cele parafialne i świąteczny wystrój kościoła; z drugiego dnia świąt na KUL, z Bożego Grobu na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, natomiast z niedzieli Miłosierdzia Bożego na Caritas Diecezjalny.

Za wszystkie ofiary i prace oraz przygotowanie kościoła do świąt składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Caritas dziękuje także za dary złożone na rzecz rodzin potrzebujących. Zebrano kwotę 2800 zł, co pozwoliło na przygotowanie ponad 70 paczek dla rodzin.