Ogłoszenia, 15 czerwca 2014

Kalendarium wydarzeń

XI tydzień zwykły

 

·       Niedziela Trójcy Świętej, 15 czerwca 2014

15.45 Różaniec Fatimski za młode pokolenie

 

·       Poniedziałek, 16 czerwca 2014

               

·       Wtorek, 17 czerwca 2014

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

 

·       Środa, 18 czerwca 2014

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

19.oo Spotkanie LSO

 

·       Czwartek – Boże Ciało, 19 czerwca 2014

po Mszy o 9.oo Procesja do czterech ołtarzy

               19.oo koncert Papieski

               19.3o w Opolu Koncert Uwielbienia

        

·       Piątek, 20 czerwca 2014

17.oo Spotkanie Marianek

           

·       Sobota, 21 czerwca 2014

  7.3o Pielgrzymka do Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II

20.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia

 

·       Niedziela, 22 czerwca 2014

17.oo Różaniec za młode pokolenie

·        Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego Kościół rozważa największe tajemnice wiary. Stąd dziś niedziela Trójcy Świętej, natomiast w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zapraszamy na godz. 1545 na Różaniec Fatimski za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nabożeństwo czerwcowe.

·        Również dzisiaj po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji można zabrać przygotowane w kształcie kart kredytowych deklaracje, że jesteśmy ludźmi wierzącymi z prośbą o to, aby w sytuacji wypadku, zagrożenia życia wezwać kapłana. Taką kartę można nosić przy swoich dokumentach. Dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na remont organów.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Spotkania wszystkich ministrantów i lektoróww środę po Mszy wieczornej.

·        W czwartek Boże Ciało. Uroczystość ta jest okazją do wyznania naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Po Mszy Świętej o godz. 900 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy (ul. Łąkową, Słoneczną, Prusa, Skłodowskiej, Żwirki i Wigury oraz Polną). Następna Msza Święta rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu procesji. Do udziału w procesji zapraszamy również dzieci w strojach komunijnych oraz młodsze dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci młodszych we wtorek o 1700.Zachęcamy również młodzież do budowania przy kościele czwartego ołtarza. Za pobożne uczestnictwo w procesji można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

·        W uroczystość Bożego Ciała w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia, natomiast w naszej parafii o 1900 Koncert Papieski w czasie którego będą wykonane między innymi utwory Piotra Rubika w aranżacji Michała Gasza, chóru Vivace z Kietrza, Raciborskiej Orkiestry „Plana” pod dyrekcją Władysława Mołdrzyka. Zachęcamy do uczestnictwa w koncertach.

·        Przez czas dawnej oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną.

·        W sobotę zapraszamy na godz. 2000 na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

·        Przypominamy o planowanej na sobotę, 21 czerwca pielgrzymce do Łagiewnik i do Centrum Jana Pawła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Opłata wynosi 35 zł. (dla dzieci zniżka).

·        Również 21 czerwca w Prudniku Lesie odbędzie się modlitewne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych z powodu istniejącej przeszkody. Rozpoczęcie o 1500.

·        W przyszłą sobotę i niedzielę na G. św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

·        W przyszłą niedzielę przy par. Matki Bożej odbędzie się „Spotkanie z Afryką” w ramach projektu „Młodzi dla Kamerunu”.

·        Przypominamy także o rekolekcjach dla rodzin oraz osób samotnych w ramach Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Organizujemy grupę z naszej parafii. Rekolekcje prowadzi znany nam z rekolekcji parafialnych ks. Stefan Czermiński. Polecamy także film zamieszczony na stronie parafialnej.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii, a ponadto dodatkowa zbiórka na remont organów. Ta ostatnia kwestia była poruszona na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej. Omówiono m. in. rozmiar remontu i strojenia (prawie 3000 piszczałek). Zwrócono także uwagę na konieczność renowacji posadzki na chórze (prawie 100 m2).

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

·        UM w Raciborzu informuje, że 24 czerwca odbędzie się jednorazowy odbiór żużli i popiołu. Konieczne są jednak zapisy pod tel. 327550757.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Krystian Drabik, l. 63, zam. na ul. Opawskiej 72B

§        Przemysław Karpowicz, lat 43, zam. na ul. Skłodowskiej 27

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.