Ogłoszenia, 22 lutego 2015

Kalendarium wydarzeń

I tydzień Wielkiego Postu

 

·       Niedziela , 22 lutego 2015

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

·       Poniedziałek, 23 lutego 2015

17.oo Próba chóru

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 24 lutego 2015

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

15.3o oraz o 16.3o spotkanie dla dzieci przygotowujących się do spowiedzi

i Komunii

 

·       Środa, 25 lutego 2015

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

19.oo Spotkanie lektorów

 

·       Czwartek, 26 lutego 2015

16.3o Droga Krzyżowa dla dzieci

17.15 Spotkanie Marianek

19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

         

·       Piątek, 27 lutego 2015

po Mszy o 9.oo oraz o 18.oo Droga Krzyżowa

15.3o oraz o 16.3o spotkanie dla dzieci przygotowujących się do spowiedzi

i Komunii

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

           

·       Sobota, 28 lutego 2015

19.oo Nauka przedchrzcielna

19.oo Czuwanie dla dorosłych

 

·       Niedziela, 1 marca 2015

  9.oo w klasztorze Annuntiata skupienie dla kobiet

16.oo Spotkanie Rady Parafialnej

16.45 Różaniec za młode pokolenie

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

·        Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Warto w duchu zadośćuczynienia podjąć w okresie Wielkiego Postu abstynencję od alkoholu i innych używek oraz modlitwę za ludzi uzależnionych. Zapraszamy również na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy o 900 oraz po Mszy o 1800 (w czwartki dla dzieci o 1630). W niedziele zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 1715. Przypomnijmy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać codziennie odpust zupełny. W piątki Wielkiego Postu można też uzyskać odpust zupełny za odmówienie modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu (DN 26.5) przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego.

·        Dzisiaj o godz. 1645 modlitwa Różańcowa za młode pokolenie.

·        W poniedziałek o 1700próba chóru, o 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek o 1630.

·        Dziś jeszcze o 1600 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się spowiedzi i Komunii Świętej. Prosimy o obecność tych, którzy nie byli na spotkanie w czwartek. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci (we wtorek o 1530, 1630 lub w piątek o tych samych godzinach)

·        Spotkanie Marianekw czwartek o 1715.

·        W czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Młodzież zapraszamy na nabożeństwow piątek o godz. 1900.

·        W ostatnią sobotę miesiąca od godz. 1900 wielkopostne czuwanie dla dorosłych: konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, natomiast w przyszłą niedzielę w klasztorze Annuntiata skupienie dla kobiet.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·        W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 1600 na spotkanie Rady Parafialnej. Przedmiotem spotkania będą sprawy związane z 80. rocznicą poświęcenia naszego kościoła (w wymiarze duszpasterskim oraz gospodarczym). Zapraszając członków Rady prosimy o przemyślenie podanego tematu.

·        Od poniedziałku, 2 marca rozpoczniemy czas wielkopostnych rekolekcji. Odbędą się one jednak w nieco zmienionej formie. Będą głoszone wieczorami w kolejne dni tygodnia, przez różnych zapraszanych przez nas gości w jednym temacie. Tematem tym będzie sakrament pokuty i pojednania. Już teraz zachęcamy do wygospodarowania czasu w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.

·        Raciborska wspólnota „Maitri” przy Parafii Matki Bożej w Raciborzu zaprasza Rodziców adopcyjnych na spotkanie „20 lat Adopcji serca i co dalej”  w sobotę 28.02.2015 r. do sali kominkowej przy Parafii Matki Bożej Prelekcję wygłosi Tadeusz Makulski z Gdańska, koordynator programu z ramienia Ruchu „Maitri”. Więcej informacji na plakacie.

·        Przypominamy o planowanej na dni 14-21 maja pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się o ofertą (podaną w gablotce i internecie) oraz o podjęcie decyzji w najbliższym czasie ze względu na konieczność rezerwacji biletów lotniczych. Aby pielgrzymka mogła się odbyć konieczna też jest określona liczba osób.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·        W czasie ferii zimowych młodzież i ministranci naszej parafii, uczestniczyli w „Białych rekolekcjach formacyjnych” w Białce Tatrzańskiej, organizowanych przez naszą parafię. Dziękujemy za Waszą wrażliwość, zrozumienie i wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Między innymi dzięki zorganizowanemu kiermaszowi bożonarodzeniowemu i życzliwości wielu z Was, całe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Za zrozumienie i okazane nam wielkie serce BARDZO DZIĘKUJEMY i każdego dnia pamiętamy w modlitwie o naszych dobrodziejach.

·        W przyszłą niedzielę kazania wygłosi O. Grzegorz Wojtyna. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia dzieł prowadzonych przez Ojców Werbistów.

·        Dzień 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na stronie internetowej podanej na plakacie jest szczegółowy program obchodów.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

·        Irena Pstrąg, lat 61, zam. na ul. Opawskiej 68a

·        Stanisław Kwiatkowski, lat 83, zam. na ul. Waryńskiego 22

·        Henryk Zaborek, lat 67, zam. na ul. Katowickiej 17

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie