Pielgrzymka do Turcji 24.09-3.10.2024

W roku 2024 proponujemy pielgrzymkę do Turcji. 

UWAGA - zmiana terminu: 22.09 - 1.10.2024 oraz ceny 2400 zł. 720 euro. Zmiana ceny głównie z powodu wprowadzenia opłat w Hagia Sofia.

 

Program pielgrzymki:

wersja PDF

PIELGRZYMKA DO TURCJI

Szlakiem Apostoła Pawła

Stambuł – Ankara - Kapadocja – Tars - Konya – Pamukkale – Hierapolis - Efez –Selcuk – Meryemana – Izmir – Pergamonie - Stambuł

dzień, 24.09, wtorek

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Krakowie. Spotkanie z pilotem. Odprawa i przelot do Stambułu linią lotniczą LOT, wylot godz. 17:10, lądowanie godz. 21:30 czasu lokalnego. Kolacja i nocleg w hotelu w historycznej, europejskiej części Stambułu.

2 dzień, 25.09, środa
Msza Święta. Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Top Kapi, Hipodrom, kościół Zbawiciela Na Chorze, Wielki Bazar. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień, 26.09, czwartek
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Kapadocji, po drodze postój w stolicy Turcji – Ankarze, zwiedzanie muzeum cywilizacji anatolijskich - Anatolian. Msza Święta w kościele św. Teresy u ojców Jezuitów w Ankarze (lub innym). Jezioro słone (Tuz Golu), przerwa. Ciąg dalszy przejazdu do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień27.09, piątek
Msza Święta, śniadanie. Zwiedzanie baśniowej Kapadocji słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. W programie Goreme, zwiedzanie muzeum „Pod Gołym Niebem” z unikalnym zespołem skalnych kościołów z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Avanos słynące z produkcji alabastru i garncarstwa. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień, 28.09, sobota
Śniadanie. Przejazd do podziemnego miast Kaymakli wydrążonego w starożytności w tufie wulkanicznym. Przejazd do Tarsu miasta, z którego pochodził Szaweł później apostoł św. PawełMsza ŚwiętaPrzejazd w kierunku Konyi starożytnego Ikonium - gdzie podczas swej pierwszej podroży misyjnej nauczał św. Paweł i św. BarnabaPrzejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień, 29.09, niedziela

Śniadanie. Msza Święta w kościele św. Pawła w Konyi. Zwiedzanie Muzeum Mevlany – legendarnego założyciela zakonu Tańczących Derwiszy. Zwiedzanie Pamukkale i starożytnego Hierapolis – miejsce śmierci Św. Filipa. Zobaczymy niezwykłe atrakcje Pamukkale - jedyne na świecie śnieżnobiałe tarasy utworzone przez spływającą od tysiącleci silnie zwapnioną wodę, oraz ruiny antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa (możliwość kąpieli w basenie Kleopatry – opcjonalnie). Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w Pamukkale.

7 dzień, 30.09, poniedziałek
Śniadanie. Msza Święta w pobliskiej Laodycei, w której znajdował się ostatni wymieniony w Apokalipsie św. Jana kościół - "naród sądu", ostatnie wykopaliska odsłoniły b. ciekawe ruiny tego bogatego niegdyś antycznego miasta znajdował się kolejny z siedmiu kościołów z Apokalipsy. Przejazd do Efezu, jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie, najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji, w mieście tym przebywał św. Paweł podczas II podróży misyjnej, gdy założył Gminę Chrześcijańską oraz podczas III podróży misyjnej. Zwiedzanie: słynna Droga Arkadyjska, do dziś czynny amfiteatr na ok. 15.000 osób oraz przepiękna, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Bazylika św. Jana – wybudowana nad grobem Apostoła w Selcuku. Przejazd do hotelu w Kusadasi na nocleg i kolację.

 

8 dzień, 01.10, wtorek
Śniadanie. Następnie przejazd do Meryemany - miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boża. Msza Święta, wcześniejszy powrót do hotelu „all inclusive” – odpoczynek i czas wolny.

9 dzień, 02.10, środa
Śniadanie. Przejazd do Izmiru - starożytnej Smyrny, gdzie znajdował się drugi z wymienionych w Apokalipsie kościołów. Zwiedzanie trzeciego pod względem wielkości miasta w Turcji, a drugiego portu po Stambule. Nawiedzimy tu Kościół Św. Polikarpa oraz zwiedzimy najciekawsze budowle miasta. Następnie krótki postój w Pergamonie – jednym z siedmiu kościołów z Apokalipsy wg Św. Jana i starożytnym centrum medycyny. Zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Przejazd w kierunku wybrzeża Morza Egejskiego. Nocleg w hotelu 5 gwiazdkowym w Ayvalik.

10 dzień, 03.10, czwartek

Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd w kierunku Stambułu na lotnisko. Postój w Izmik, czyli ówczesna Nicea. W 325 roku cesarz rzymski Konstantyn I Wielki zwołał do Nicei wielki zjazd ponad 300 biskupów. Ustalono wówczas powszechne do dzisiaj nicejskie wyznanie wiary, przerwa na lunch. Wylot do Krakowa linią LOT o godz. 22:20 czasu lokalnego, przylot o godz. 22:35 czasu polskiego.

Szczegóły przelotu:

1 LO 139 24.09.2024 Kraków – Istanbul, wylot 17:10, lądowanie 21:30 2 LO 140 03.10.2024 Istanbul - Kraków, wylot 22:20, lądowanie 22:35

Cena:
680 EUR + 2400 PLN (cena przy grupie liczącej minimum 40 osób)

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem na trasie KRK– IST – KRK, bagaż podręczny 8 kg, bagaż rejestrowany 23 kg, opłaty lotniskowe;

 • Zakwaterowanie 8 noclegów w hotelach 3*, 4* i 5* w pokojach 2 i 3 osobowych

  (dopłata do pokoju 1 osobowego - 225 euro za pobyt);

 • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), 1 x All Inclusive, pierwszy i ostatni posiłek – zgodnie

  z rozkładem lotów, 1 x lunch (ostatni dzień)

 • Transfer w Turcji autokarem z klimatyzacją i barkiem, z tureckim zezwoleniem na przewożenie grup;

 • Koszty realizacji programu: lokalnych licencjonowanych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 • Tax klimatyczny;

 • Opiekę pilota;

  Cena nie zawiera:

 • Napiwki dla hoteli, kierowcy oraz lokalnego przewodnika: 60 EUR (płatne po przylocie u pilota grupy – nie podlega

  rozliczeniu);

 • Wydatków własnych;

 • TFG – składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN/os;

 • TFP – składka na Turystyczny Fundusz Powierniczy 13 PLN/os;

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych - dopłata 120 PLN/os;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka

  za choroby przewlekł) - możliwość wykupienia w dniu podpisania umowy, ale nie później niż na 30 dni przed wylotem.