Ogłoszenia, 28 października 2018

Kalendarium wydarzeń 

XXX tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 28 października 2018

              15.oo Rejonowe Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

17.15 Różaniec za młode pokolenie

 

·     Poniedziałek, 29 października 2018

18.3o Nabożeństwo Różańcowe

19.oo Próba Scholi

                  

·     Wtorek, 30 października 2018

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

16.3o Spotkanie dla dzieci Komunijnych (tylko we wtorek)

17.15 Nabożeństwo Różańcowe

18.oo Próba chóru

 

·     Środa, 31 października 2018

       18.3o Nabożeństwo Różańcowe

18.3o Krąg Biblijny

 

·     I Czwartek, 1 listopada 2018 – Wszystkich Świętych

Msze jak w niedziele

15.oo Procesja na cmentarzu

16.45 Godzina Święta

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

            

·     Piątek, 2 listopada 2018

15.oo Msza na cmentarzu

16.45 Nabożeństwo ku czci NSPJ

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

            

·     Sobota, 3 listopada 2018

  6.3o Msza w intencji Żywego Różańca i Maryjnych wspólnot modlitewnych

od 7.3o odwiedziny chorych

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

10.oo Spotkanie Marianek

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

19.oo Nauka przedchrzcielna

 

·     Niedziela, 4 listopada 2018

              17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych

Ogłoszenia parafialne

·     Dzisiaj w naszej parafii o 1500Rejonowe spotkanie Rycerstwa Niepokalanej(Koronka, Msza, Różaniec). Zapraszamy także wszystkie te osoby, które włączyły się do tej wspólnoty w pierwszą niedzielę października. 

·     Dzisiaj o 1715i w kolejne dni ostatnie nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy szczególnie tych, którzy nie byli jeszcze na różańcu.

·     W poniedziałek o 2000próba scholi.

·     We wtorek o godz. 1530spotkanie Klubu Seniora, o 1800próba chóru.

·     Dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii Świętejbędą miały w tym tygodniu spotkanie, jednak odbędzie się ono tylko we wtorek.

·     Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·     W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę, a ponadto o 1500na cmentarzu Nieszpory i procesja

·     Tego dnia przypada także pierwszy czwartek miesiąca. W kościele o 1645Godzina Święta i o 1715Różaniec za zmarłych zalecanych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

·     W piątek, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze w kościele o 630, 900, 1800. Ponadto Msza w kaplicy na cmentarzu o 1500.

·     Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. W kościele o 1645Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o 1715Różaniec za zmarłych zalecanych.

·     Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych. Wierni którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz, pod zwykłymi warunkami mogą (raz dziennie) uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

·     Pomimo większej ilości modlitw za zmarłych, co jest bardzo potrzebne, warto w tych dniach główny akcent położyć na wymowę uroczystości Wszystkich Świętych, gdzie uświadamiamy sobie powszechne powołanie do świętości. Nawiedzamy cmentarze, gdyż ufamy, że są tam także groby tych, którzy uświęcili się w swoim codziennym życiu. Warto zatem zwrócić uwagę na nazewnictwo: mówimy o uroczystości „Wszystkich Świętych”, o „wspomnieniu wszystkich wiernych zmarłych” (powszechnie o „dniu zadusznym”), natomiast nie mówmy o „święcie zmarłych”. Pomóżmy także (zwłaszcza dzieciom) nie zniekształcać treści tych dni, różnymi niechrześcijańskimi treściami.

·     Młodzież zapraszamy na wspólną modlitwę na cmentarzu1 listopada o godz. 1930. Wyjście spod kościoła o 1915.

·     W I sobotę miesiąca msza św. o godz. 630w intencji Członków Żywego Różańca i wszystkich Maryjnych wspólnot modlitewnych. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·     W sobotę od godz. 730odwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·     W sobotę od godz. 1600Adoracja Najświętszego Sakramentu

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1200udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielnadla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·     Od 10 listopada (przez kolejne 5 sobót) w domu katechetycznym przy naszej parafii o 19Ī odbędą się spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

·     W minioną niedzielę w kościołach odbywało się liczenie wiernych. Tego dnia w naszej parafii uczestniczyło we Mszy Świętej niespełna 2400 osób (1350 kobiet i 1050 mężczyzn). Do Komunii Świętej przystąpiło ponad 900 osób. Jest to 21,8 % zameldowanych osób na terenie parafii uczestniczących we Mszy niedzielnej. Do Komunii przystępuje niespełna 38 % osób obecnych na Mszy.

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii są do nabycia książki o św. Szarbelu oraz o Janie Pawle II.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Przyszłą niedziela poświęcona będzie modlitwie i wsparciu chrześcijan prześladowanych.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

·     Urząd Miasta informuje, że 1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowakursująca od 800do 2000co 15 minut na trasie Opawska parking Lidl – Plac Konstytucji 3 maja – Cmentarz Jeruzalem – Parking Lidl. Zachęcamy do pozostawienia samochodów na parkingu przy Lidlu. Odcinek drogi od Starowiejskiej do Cmentarza będzie wyłączony z ruchu (z wyjątkiem autobusów i samochodów osób niepełnosprawnych). Tych, którzy udadzą się w dalszą podróż prosimy o szczególnie bezpieczną jazdę.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§ Stanisław Pasieczny, lat 67, zam. na ul. Słonecznej

§ Wilibald Hruby, lat 81, zam. na ul. Wyszyńskiego

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.

 

 

Podziękowanie Biskupa Opolskiego za pomoc dla dzieci z Aleppo 

 

Drodzy Diecezjanie! 

1 lipca br. zwróciłem się do Was z prośbą o zbiórkę pieniędzy na budowę ośrodka pomocy dla dzieci w Aleppo, w Syrii. Dzisiaj pragnę Was poinformować, że zbiórka przyniosła 350 tysięcy złotych. Pragnę Wam za nią serdecznie podziękować. 

4 października, nasza diecezjalna Caritas przesłała pieniądze na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej, która również uczestniczy w pomocy. Akcję koordynują oo. franciszkanie z Katowic–Panewnik. Pozostają oni w bezpośrednim kontakcie z franciszkanami z klasztoru w Aleppo. Jak nas poinformował gwardian klasztoru w Aleppo, o. Firas Lutfi, latem tego roku rozpoczęto budowę ośrodka pomocy. Za dotychczas zebrane pieniądze wyremontowano i wyposażono zniszczone sale kolegium św. Antoniego, w którym pomoc otrzymuje codziennie 400 dzieci. Jeszcze w tym roku ruszy remont i rozbudowa boiska, basenu, zakup busów do przewozu dzieci i montaż baterii solarnych. Część dzieci z Aleppo nie będzie już musiała błąkać się po ruinach i weźmie udział w zajęciach, które – miejmy nadzieję – pozwolą im zapomnieć o straszliwych przeżyciach wojny. 

W imieniu dzieci z Aleppo oraz ich opiekunów oo. franciszkanów, dziękuję za Waszą wielkoduszną i cenną pomoc, która wspiera jedność rodziny ludzkiej i buduje cywilizację miłości. 

 

Wasz biskup
† Andrzej Czaja