Ogłoszenia, 23 października 2011

Kalendarium wydarzeń

XXX tydzień zwykły, Tydzień Misyjny

 

·       Niedziela, 23 października 2011

76 rocznica poświęcenia kościoła

17.15 Różaniec dla rodziców i dzieci I Komunijnych

 

·       Poniedziałek, 24 października 2011

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 25 października 2011

19.oo Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich chętnych (Chemin Nuef – Nowa Droga)

        

·       Środa, 26 października 2011

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 27 października 2011

16.3o Msza szkolna

17.oo Próba chóru

         19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

19.oo Spotkanie lektorów

        

·       Piątek, 28 października 2011

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

20.oo Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 29 października 2011

  9.oo Spotkanie Śpiewającej Miski Reksia

19.3o Czuwanie dla dorosłych (konferencja o ks. Gade, Adoracja)

 

·       Niedziela, 30 października 2011

 

Strona Wspólnoty

 

 

 

 


·        Dzisiaj obchodzimy 76. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Modlitwą otaczamy budowniczych kościoła, wszystkich duszpasterzy, dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się obecnie o kościół oraz duszpasterstwo. Odnowienie misji, które przeżyliśmy przed rokiem zastało zaplanowane na Adwent. Zapraszamy na godz. 1715 na modlitwę Różańcową w intencji naszej parafii. Na nabożeństwo różańcowe dzisiaj zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do spowiedzi i Komunii Świętej. Będą rozdawane poświęcone i różańce. W tym tygodniu zapraszamy na Różaniec w sposób szczególny mieszkańców poszczególnych ulic.

·        Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy tydzień misyjny. Gościć będziemy kleryków z zakonu werbistów.

·        W poniedziałek o 1900 próba scholi.

·        Spotkania Klubu Seniora w tym tygodniu nie będzie.

·        We wtorek o 1900 w domu katechetycznym spotkanie modlitewno-formacyjne organizowane przez wspólnotę Chemin Nuef (Nowa Droga). Jest to propozycja adresowana dla wszystkich chętnych. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu i oparte o pół godzinny film. Więcej szczegółów w gazetce.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Spowiedź dla dzieci w czwartek o 1630. W tym tygodniu są spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych.

·        Próba chóruw czwartek o 1700.

·        Również w czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Młodzież zapraszamy na nabożeństwow piątek o godz. 1900. O 2000 spotkanie grupy brewiarzowej.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        Spotkania ministrantów: lektorzy w czwartek o godz. 1900; ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600.

·        Spotkanie dziecięcej grupy Śpiewająca Miska Reksia w sobotę o 900.

·        W sobotę po wieczornej Mszy Świętej czuwanie dla dorosłych: konferencja o ks. Gadym (z okazji 100-lecia jego urodzin), Adoracja i okazja do spowiedzi.

·        W sobotę o 1930 w kościele Matki Bożej wieczór uwielbienia.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1030 Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·        Przed tygodniem odbyło się liczenie wiernych. W niedzielnej Eucharystii wzięło udział 3060 parafian (rozdano 956 Komunii), co oznacza, że praktykuje nieco ponad 25% parafian. Módlmy się o łaskę wiary i nawrócenia.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny. Dziś można nabyć materiały misyjne, a także w zakrystii książkę O. Ludwika Mycielskiego oraz albumy kopalni Anna.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na cele remontowe. Zebrano kwotę 4120 zł. Za tydzień dzieci z domu prowadzonego przez Siostry z klasztoru Annuntiata zorganizują kiermasz. Dochód przeznaczony będzie na „Dom dla dzieci”.