Ogłoszenia, 22 sierpnia 2021

·      Przypominamy o rekolekcjach przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Szczegóły na stronie beatyfikacja33.pl

·      Dzisiaj w kościele dzisiaj o 1700 Różaniec Fatimski, o 1730 nieszpory niedzielne.

-      Dzisiaj w Rudach Raciborskich Koncert Organowy. Szczegóły na plakacie.

·      W środę, 25 sierpnia o 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój.

·      W sobotę 28 sierpnia o 1600 w Prudniku Lesie, w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia odbędzie się Msza Święta na rozpoczęcie obchodów przed beatyfikacją oraz koncert – Oratorium Piotra Rubika „Najważniejsza jest Miłość”. Jeśli będzie wystarczająca ilość osób zainteresowanych możliwy jest wyjazd do Prudnika. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii.

·      Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na sobotę 4 września na pielgrzymkę kobiet oraz w niedzielę, 5 września na Mszę Świętą dziękczynną za uproszenie potomstwa.

·      Przed kościołem do nabycia gazetka „Źródło” oraz Gość Niedzielny. 

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę ponad 7000 zł.

·      Przy okazji zbiórki na cele remontowe pragniemy poinformować, że nasz kościół został wpisany do rejestru zabytków, co oznacza, że wszystkie działania muszą być poprzedzone wymaganymi konsultacjami i pozwoleniami. Już w tamtym roku planowaliśmy malowanie kościoła. Było to jednak niemożliwe w związku z procedurami związanymi z wpisaniem na listę zabytków. W tym roku od wiosny czekamy na ostateczne decyzje konserwatora. Na razie wykonano specjalistyczne badania polegające na zdrapaniu farby w niektórych miejscach i czekamy na konsultacje jeśli chodzi o kolorystykę. Równocześnie prowadzimy rozmowy w kwestii ławek. Niestety fakt, że kościół jest zabytkiem nie ułatwia wykonywanych prac.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§  Fryderyka Sobocińska, lat 85, zam. na ul. Waryńskiego (pogrzeb we wtorek, 24 sierpnia 2021 o 12.oo)

§  Stanisław Wilczyński, lat 62, zam. na ul. Katowickiej

§  Józef Lewosiński, lat 66, zam. na ul. Chełmońskiego

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie