Ogłoszenia, 31 lipca 2011

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Od poniedziałku do soboty Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela Mszą Świętą o 900. Tych, którzy nie mogą iść zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Świętych, ponadto o 1730 Różaniec oraz o 2100 Apel Jasnogórski. Można przesłać pielgrzymom intencje modlitewne (SMS 664 604 524, do grupy niebieskiej: „N treść intencji”). Zapraszamy do odwiedzenie strony internetowej. Duchowych pielgrzymów prosimy również o zapisy w zakrystii. Przygotowane zostały materiały.

·        We wtorek 2 sierpnia o 1730 modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·        Dzisiaj, 2 sierpnia albo w przyszłą niedzielę można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny – Porcjunkuli.

·        W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·        W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta, w piątek od 1700 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·        W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·        W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych, których odwiedzają ks. Ireneusz oraz ks. Wojciech. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·        W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 1630 modlitwę poprowadzą rodziny. Zapraszają one inne małżeństwa (wraz z dziećmi) do wspólnej modlitwy.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·        W całym miesiącu sierpniu zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Abstynencja taka ma wymiar wynagrodzenia, a także jest pomocą dla ludzi uzależnionych, którzy muszą zachować całkowitą abstynencję.

·        W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Anielskiej, pielgrzymka głuchoniemych oraz pielgrzymka motocyklistów.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii. Dziś także zbiórka Caritas jako pomoc rodzinom poszkodowanych przez pożar.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Rita Krziżok zd. Jakubiec, lat 67, zam. na ul. Łąkowej 4b (pogrzeb we wtorek 2 sierpnia o 1200, Msza w kościele)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.