Ogłoszenia, 10 września 2017

Kalendarium wydarzeń

XXIII tydzień zwykły

 

·       Niedziela,  10 września 2017

16.oo Koncert organowy oraz kwartetu dętego

 

·       Poniedziałek, 11 września 2017

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 12 września 2017

15.3o Spotkanie Klubu Seniora

18.oo Próba chóru

18.3o Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych

 

·       Środa, 13 września 2017

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 14 września 2017

16.3o Msza Szkolna

17.15 Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych

         

·       Piątek, 15 września 2017

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.3o Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania (od klasy VI wzwyż)

18.3o Spotkanie dla kandydatów do LSO (w wieku gimnazjum, LO)

19.3o Spotkanie dla młodzieży w kościele Matki Bożej

           

·       Sobota, 16 września 2017

  9.3o Spotkanie dla kandydatów na ministrantów (młodsi)

10.oo Spotkanie dla ministrantów i lektorów

 

·       Niedziela, 17 września 2017

14.oo Msza Święta w rycie nadzwyczajnym

15.45 Różaniec Fatimski za młode pokolenie

               19.oo Peregrynacja obrazu MB Królowej Nowej Ewangelizacji Europy

·        Dzisiaj w dwóch parafiach naszego dekanatu ma miejsce formalne wprowadzenie na urząd proboszcza ks. Mariana Obruśnika w par. WNMP oraz ks. Andrzej Styra w par. Łubowice.

·        Dzisiaj w naszej parafii w ramach XXX Dni Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się koncert Raciborskiego Kwintetu Dętego oraz koncert organowy Macieja Somerli. Zapraszamy do uczestnictwa.

·        Dzisiaj o godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii Świętej dzieci z klas III. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w kościele we wtorek po Mszy wieczornej (ok. 1830) oraz w czwartek po Mszy szkolnej (ok. 1715). Prosimy rodziców o obecność na jednym ze spotkań.

·        Rozpoczynamy również przygotowania do sakramentu bierzmowania. Ze względu na reformę szkolnictwa w tym roku przygotowanie rozpoczną klasy VI oraz VII szkoły podstawowej. Klasy gimnazjalne kontynuują rozpoczęte wcześniej przygotowania. W związku z tym zapraszamy na spotkanie dla rodziców w piątek po wieczornej Mszy (ok. 1830)

·        W poniedziałek o 2000 próba scholi. Zapraszamy także nowe osoby.

·        We wtorek o godz. 1530 spotkanie Klubu Seniora, o 1800próba chóru.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza szkolna w czwartek o 1630.

·        W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·        Młodzież z okazji zbliżającego się święta patronalnego, św. Stanisłąwa Kostki zapraszamy nadekanalne spotkanie do kościoła Matki Bożej. Rozpoczęcieo godz. 1930.

·        W piątek wyruszy pielgrzymka do Wiednia i Sanktuariów Austrii. O 500 w kościele Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki.

·        Zbiórka dla chłopców chętnych, aby zostać ministrantamiw sobotę o 930. Zapraszamy także starszych chłopców (z ostatnich klas szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum), chętnych do włączenia się w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórka dla nich w piątek po wieczornej Mszy (ok. 1830).

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1400 Msza Święta w rycie nadzwyczajnym, czyli trydenckim.

·        W przyszłym tygodniu w niedzielę wieczorem i kolejny poniedziałek będziemy gościli w parafii peregrynujący obraz Królowej Nowej Ewangelizacji Europy – ukoronowanego obrazy Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Szensztatu. Po Mszy wieczornej będzie przywitanie Obrazu i czuwanie do godz. 2000. Następnego dnia rano Różaniec, Msza Święta. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa.

·        24 września na Jasnej Górze odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw. Planujemy tego dnia pielgrzymkę do Częstochowy. Warunkiem jest wystarczająca liczba osób chętnych. Zapisy w zakrystii do 18 września.

·        7 października wzdłuż wszystkich granic Polski odbędzie się wspólna modlitwa Różańcowa. Inicjatywa „Różaniec do granic” nawiązuje do objawień Fatimskich i praktyki pierwszych sobót miesiąca. Wyznaczone zostały nadgraniczne kościoły „stacyjne”, w których odbędzie się Msza Święta, konferencja, Adoracja (od 1030), i po przerwie o 1400 modlitwa Różańcowa w wyznaczonym miejscu na granicy. Najbliższe kościoły to Samborowice oraz Gródczanki. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy poprzez stronę internetową rozaniecdogranic.pl, ewentualnie w zakrystii (osoby nie korzystające z internetu). Planujemy wspólny wyjazd.

·        Przypominamy o możliwości wyjazdu na pielgrzymkę do Fatimy.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby. Dziś gościmy O. Jerzego z Ukrainy. Przed kościołem możliwość wsparcia prowadzonego przez Ojców Franciszkanów Centrum Rehabilitacji.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

§        Jerzy Krzempek, lat 73, zam. na ul. Żwirki i Wigury (pogrzeb, pon. 11 IX 2017 o 1400)

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.