Ogłoszenia, 23 czerwca 2019

Kalendarium wydarzeń 

XII tydzień zwykły

 

·     Niedziela, 23 czerwca 2019

od 15.oo Spotkanie z Afryką, Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.oo Koncert organowy w Rudach Raciborskich

19.oo Wieczór Filmowy „Helenka”

 

·     Poniedziałek, 24 czerwca 2019

18.oo Msza Święta i procesja Eucharystyczna

 

·     Wtorek, 25 czerwca 2019

18.oo Msza Święta i procesja Eucharystyczna

 

·     Środa, 26 czerwca 2019

       18.oo Msza Święta i procesja Eucharystyczna

 

·     Czwartek, 27 czerwca 2019

       18.oo Msza Święta i procesja Eucharystyczna

            

·     Piątek, uroczystość NSPJ, 28 czerwca 2019

Msze Święte o 6.3o; 9.oo i 18.oo

15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.3o Nabożeństwo ku czci NSPJ

 

·     Sobota, 29 czerwca 2019

od 7.3o odwiedziny chorych

 

·     Niedziela, odpust parafialny, 30 czerwca 2019

10.3o Msza Święta – Suma w intencji Parafian

·     Dzisiaj do godz. 1500przy naszej parafii odbędzie się Spotkanie z Afryką. RozpoczęcieKoronką, później wspomnienia misyjne stałego diakona Rudolfa Wilczek oraz kleryka Romualda z Togo. Celem spotkania jest wsparcie inicjatywy „Młodzi dla Kamerunu”, budowa szkół na misjach.

·     Wieczorem o 1900w ramach Wieczoru filmowego wyświetlimy film „Helenka”o zamordowanej dwa lata temu w Boliwii świeckiej misjonarce. Kilka lat temu była ona gościem Spotkania z Afryką.

·     Dziś i w kolejne dni oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne. Zachęcamy do udziału.

·     Od jutra porządek wakacyjny. Nie będzie Mszy o godz. 900(z wyjątkiem piątku).

·     W piątek przypada nasze święto patronalne uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o 630, 900oraz 1800. Koronka o 1500, nabożeństwo o 1730. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

·     Odpust parafialny w przyszłą niedzielę. Suma w intencji Parafian o 1030.

·     W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

·     W kontekście odpustu w sobotę od godz. 730wakacyjneodwiedziny chorych. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1030Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

·      Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej w nawiązaniu do «Oświadczenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce» oraz wezwania biskupów, odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny...” jako akt publicznego przebłagania za popełnione w ostatnim czasie w Polsce profanacje wizerunków i świętych symboli. Pełny tekst Oświadczenia w gablotce.

 

Pozostałe zaproszenia

·     Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich naŁawkę Festiwal, która odbędzie się od 3 do 7 lipca w Opolu-Winowie. W programie festiwalu: koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl

·     Ojcowie Franciszkanie zapraszają 7 lipca na pielgrzymkę dla dziecioraz na Święto Młodzieżyna G. św. Anny w dniach 15-20 lipca.

·     W dniach 12-13 lipca odbędzie się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zgłoszenia na stronie www.rowerowa.pielgrzymujemy.pl

·     Koło Rodziny Radia Maryja organizuje 14 lipca pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

·     Na przełomie lipca i sierpnia odbywa się kolejna edycja organizowanej przez Oblatów wyprawy rowerowej. Tym razem będzie to dystans 1900 km przez Ukrainę, Białoruś, Słowację i Czechy. Wyprawa połączona jest z modlitwą za Europę. Organizatorzy poszukują chętnych. Szczegóły na stronie www.niniwa.org

·     W niedzielę 4 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby. Dziękujemy za pomoc okazaną parafii Kępnica. W minioną niedzielę zebrano kwotę 4050 zł. Bóg Zapłać w imieniu ks. Romana Dyjura.

·     Dziękujemy również za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i za udział w procesji.