Ogłoszenia, 30 czerwca 2019

Ogłoszenia parafialne

·     Dzisiaj w naszym kościele uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji dzisiejszej uroczystości wszystkim Parafianom życzymy obfitego błogosławieństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają i troszczą się o parafię. Dziękujemy O. Makaremu za obecność w naszej wspólnocie.

·     Zapraszamy na godz. 1700na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·     W okresie wakacyjnym Msze Święte w tygodniu o 630oraz o 1800.

·     Jutro, 1 lipca przypada w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

·     We wtorek, 2 lipca o 1730spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej.

·     W piątek o 1500Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do wieczornej Mszy.

·     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaOkazja do spowiedziw czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·     W czwartek od godz. 1700Godzina Święta, w piątek od 1700nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·     W sobotę msza św. o godz. 630w intencji Członków Żywego Różańca i członków wszystkich wspólnot Maryjnych. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·     W sobotę od godz. 1600Adoracja Najświętszego Sakramentu

·     W przyszłą niedzielę o godz. 1200udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielnadla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·     W Raciborzu powstałą fundacja „Centrum Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem”(ul. Szewska 3/8), która udziela pomocy prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, psychiatrycznej…

·     Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło” (wydanie wakacyjne na dwa tygodnie), Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·     Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·     Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

KALENDARIUM WAKACYJNE

·     1 lipca Rajd Rowerowy Środowisk Trzeźwościowych dokoła Polski.

·     3 do 7 lipca w Opolu-Winowie - Ławka Festiwal (koncerty, warsztaty, konferencje, spotkania z gośćmi. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl).

·     7 lipca na G. św. Anny pielgrzymka dla dzieci.

·     15-20 lipca na G. św. AnnyŚwięto Młodzieży.

·     12-13 lipca 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zgłoszenia na stronie www.rowerowa.pielgrzymujemy.pl.

·     14 lipcapielgrzymka na Jasną GóręRodziny Radia Maryja. Szczegóły na plakacie.

·     14 lipca Miasteczku Miłosierdzia w Branicach Pielgrzymka Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej. Msza o godz. 1200.

·     Przełom lipca i sierpnia kolejna edycja wyprawy rowerowej. (Ukraina, Białoruś, Słowacja i Czechy). Wyprawa połączona jest z modlitwą za Europę. Szczegóły na stronie www.niniwa.org. 

·     4 sierpnia na Górze św. Anny Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów

·     12-17 sierpnia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.