Ogłoszenia, 6 maja 2012

Kalendarium wydarzeń

V tydzień Wielkanocy

 

·       Niedziela, 6 maja 2012

17.oo Różaniec za młode pokolenie

 

·       Poniedziałek, 7 maja 2012

16.oo Uroczystość Sakramentu Bierzmowania

               

·       Wtorek, 8 maja 2012

16.oo Próba przed I Komunią

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

17.oo Próba chóru

        

·       Środa, 9 maja 2012

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

 

·       Czwartek, 10 maja 2012

16.oo Próba przed I Komunią

            19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

        

·       Piątek, 11 maja 2012

17.oo Spotkanie Marianek

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

20.oo Spotkanie Grupy Brewiarzowej

           

·       Sobota, 12 maja 2012

14.3o, 16.oo Spowiedź dla dzieci I Komunijnych

 

·       Niedziela, 13 maja 2012

10.3o Uroczystość I Komunii Świętej

16.oo Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i rodziców

17.oo Różaniec za młode pokolenie

szczegóły

·        W dniu wczorajszym udzielono święceń diakonatu 22 alumnom V roku Seminarium Duchownego.Oprócz naszego parafianina Tomasza Wieliczko diakonat przyjęli z naszego dekanatu Radosław Łacek z par. św. Mikołaja oraz Łukasz Libowski ze Studziennej.

·        Z dniem dzisiejszym kończy swoją praktykę diakon Piotr Herok.Dziękujemy za posługę, wygłoszone kazania, katechizację, sprawowane sakramentu. Życzymy obfitego błogosławieństwa na czas dalszych przygotowań do święceń kapłańskich.

·        Dzisiaj zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na Nabożeństwo Majowe.

·        W poniedziałek o 1600 zostanie udzielony sakrament bierzmowania 88 kandydatom. W naszej parafii przyjmie też bierzmowanie młodzież z parafii św. Paschalisa z Płoni oraz św. Jadwigi z Markowic.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        Próba chóruwe wtorek o 1700.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        W czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 1900. O 2000 spotkanie grupy brewiarzowej.

·        W sobotę w klasztorze Annuntiataczuwanie dla młodzieży.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1030 uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami spotykają się o 1015 przed domem katechetycznym. Pozostałych gości zapraszamy do kościoła. Próby przed tą uroczystością odbędą się we wtorek, 8 maja o 1600 oraz w czwartek, 10 maja (uwaga – zmiana terminu!!!).  Spowiedź dla dzieci: dla grupy wtorkowej o 1430, dla grupy piątkowej o 1600. Parafian, którzy zazwyczaj uczestniczą we Mszy Świętej o 1030, z powodu uroczystości zapraszamy wyjątkowo na inna godzinę.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce sportowej. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z małym drukiem.

·        Przyjmujemy zapisy na wyjazd na święcenia kapłańskie do Opola na 26 maja.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; z przyszłej niedzieli na bieżące potrzeby parafii.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Cecylia Małanka, lat 62, zam. na ul. Łąkowej 4c

§        Irena Sosnowska, lat 53, zam. na ul. Katowickiej 19

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.