Ogłoszenia, 1 czerwca 2014

 

Kalendarium wydarzeń 

Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

·       Niedziela, 1 czerwca 2014

14.oo Marsz dla Życia i Rodziny (Msza Święta w kościele Farnym)

17.oo Różaniec za młode pokolenie

 

·       Poniedziałek, 2 czerwca 2014

17.3o Modlitwa Rycerstwa Niepokalanej

18.oo Próba chóru

19.oo Próba Scholi

               

·       Wtorek, 3 czerwca 2014

16.oo Spotkanie Klubu Seniora

 

·       Środa, 4 czerwca 2014

18.3o Krąg Biblijny

19.oo Spotkanie Rodzin Nazaretańskich

19.oo Spotkanie lektorów

 

·       Czwartek, 5 czerwca 2014

16.3o Msza szkolna

17.3o Godzina Święta

         19.oo Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji

        

·       Piątek, 6 czerwca 2014

16.oo Spotkanie kandydatów i ministrantów

17.oo Spotkanie Marianek

17.oo Nabożeństwo do NSPJ

19.oo Nabożeństwo dla młodzieży

           

·       Sobota, 7 czerwca 2014

  7.oo Msza w intencji Żywego Różańca

10.oo W katedrze w Opolu święcenia kapłańskie

16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu

19.3o Wigilia Zesłania Ducha Świętego z posłaniem misyjnym

 

·       Niedziela, 8 czerwca 2014

16.oo Spotkanie Rady Duszpasterskiej

17.oo Różaniec za młode pokolenie

·        Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższych dniach w ramach Nowenny będziemy przygotowywać się do Zesłania Ducha Świętego, a ponadto w miesiącu czerwcu będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Zapraszamy na godz. 1700 na modlitwę Różańcową za młode pokolenie, oraz na godz. 1730 na nieszpory niedzielne.

·        Przez cały tydzień (z wyjątkiem pierwszego czwartku i piątku) po Mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

·        Ponadto dzisiaj o 1400 w kościele Farnym Msza Święta na rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny. Sam Marsz rozpocznie się o 1500. Zachęcamy do licznego udziału wraz z całymi rodzinami. Niech będzie to okazją do poparcia dla tradycyjnego modelu rodziny i małżeństwa. Marsz będzie także okazją do poparcia inicjatywy „Szkoła wolna od deprawacji”. Podobne Marsze odbywają się w 120 miastach.

·        W poniedziałek o o 1800próba chóru, 1900 próba scholi.

·        We wtorek o godz. 1600 spotkanie Klubu Seniora.

·        W poniedziałek, 2 czerwca o 1730 spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej.

·        Spotkanie Kręgu Biblijnego oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę po wieczornej Mszy Świętej.

·        Msza szkolnaw czwartek o 1630.

·        Również w czwartek o 1900 spotkanie formacyjne Szkoły Nowej Ewangelizacji.

·        Młodzież zapraszamy na Mszę Świętąw piątek o godz. 1900.

·        Spotkanie Marianekw piątek o 1700.

·        Spotkania ministrantów: lektorzy w środę o godz. 1900; ministranci i kandydaci w piątek o godz. 1600.

·        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1730, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600.

·        W czwartek od godz. 1730 Godzina Święta, w piątek od 1700 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·        W sobotę msza św. o godz. 700 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·        Z powodu święceń kapłańskich, które odbędą się w najbliższą sobotę, najbliższe odwiedziny chorych będą w sobotę 14 czerwca.

·        W tym tygodniu kandydaci do święceń przeżywają swoje rekolekcje. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Święcenia przyjmie 8 diakonów, w tym dwóch z naszego dekanatu: ks. Tomasz Gajda z par. Matki Bożej oraz Michał Karczówka z par. WNMP. Z okazji święceń ks. Biskup skierował stosowną odezwę.

·        W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

·        W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od kilku lat, dla podkreślenia rangi tej uroczystości zapraszamy w sobotę na 1930 na uroczystą Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W tym roku przewodniczył jej będzie ks. Biskup, gdyż będzie połączona z błogosławieństwem i misyjnym posłaniem świeckiej misjonarki z naszej parafii, która będzie pracować w Peru. Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii Wigilii, wzorowanej na Wigilii Paschalnej.

·        Przypominamy, że od jutra rozpoczyna się zapowiadany remont organów, który potrwa przez co najmniej dwa miesiące. Oznacza to między innymi zamknięcie chóru dla wiernych.

·        Dla omówienia bieżących spraw duszpasterskich i gospodarczych zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 1600.

·        Na G. św. Anny odbędą się pielgrzymki: 7 czerwca entuzjastów Nordic Walking, 12 czerwca pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych. Ponadto na plakatach wakacyjne propozycje dla rodzin (rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich), dla młodzieży (rekolekcje Oazowe, spływ kajakowy, rajd rowerowy).

·        Trwają zapisy na Wydział Teologiczny UO na kierunki; nauki o rodzinie, muzykologia. Również studium organistowskie (zarówno w Opolu, jak i w Gliwicach) zaprasza osoby zainteresowane do zapoznania się z ofertą. Szczegóły na plakacie.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

·        Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej; ponadto dziś przed kościołem zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Za tydzień, na apel biskupów odbędzie się zbiórka na rzecz ofiar powodzi na Bałkanach.

·        Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana:

§        Maria Grychtol, lat 63, zam. na ul. Warszawskiej 34

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.