Ogłoszenia, 28 sierpnia 2011

·        Dzisiaj nasze coroczne parafialne pielgrzymowanie do kościoła Matki Bożej. Wspólne wyjście o godz. 1400.Panów z rady parafialnej prosimy o pomoc w organizacji przejścia. W kościele Matki Bożej Msza św. w intencji Parafian. Zachęcamy do licznego udziału. Dziś nieszporów o godz. 1730 nie będzie.

·        W środę, 31. 08., siostry z Annuntiaty zapraszają do klasztoru na Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczęcie o godz. 900. Msza św. o godz. 1030.

·        Również w środę o godz. 1630 spowiedź dla wszystkich uczniów.

·        1 września wspominamy bł. Bronisławę, patronkę diecezji. To również dzień rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego. Na godz. 1630 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. Dzieci z klas pierwszych mogą przynieść przybory szkolne. Będziemy wspólnie prosić Boga o Jego błogosławieństwo na czas nauki.

·        W tym dniuo godz. 1900 w RCK spektakl pt. „Apokalipsa” Teatru A. Wstęp wolny.

·        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 1700, w piątek od godz. 1700, w sobotę od godz. 1600. Zapraszamy na nabożeństwa: Godzinę świętą w czwartek o 1730, do Bożego Serca w piątek o 1700; modlitwa Rycerstwa Niepokalanej w piątek, również o godz. 1700.

·        W piątek o godz. 1900 Msza św. dla młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

·        W sobotę Msza św. o godz. 700 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·        W sobotę od godz. 730 odwiedziny chorych. Nowych chorych można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

·        W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 1630 modlitwę poprowadzą rodziny. Zapraszają one inne małżeństwa (wraz z dziećmi) do wspólnej modlitwy.

·        W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 1900.

·        Przypominamy o możliwości wyjazdu 22 września na spotkanie z Benedyktem XVI do Berlina. Koszt: 100 zł. Zapisy w kancelarii.

·        Od 2 do 4 września w Miedonii odbywają się rekolekcje dla członków Rad Parafialnych. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt.

·        Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka Źródło, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

·        Kolekta dzisiejsza na bieżące potrzeby parafii, z przyszłej niedzieli na potrzeby Kurii i Seminarium. Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sposób szczególny dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na głodujących mieszkańców Wschodniej Afryki; zebrano kwotę 4920 zł.

·        Medyczna Szkoła Policealna w Raciborzu zawiadamia, że są jeszcze wolne miejsca na kierunkach: terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca, higienistka stomatologiczna i technik masażysta. Szczegóły w gablotce.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

§        Robert Jędrecki, lat 81, zam. na ul. Kosmonautów 15

§        Bogusław Nowak,lat 53, zam. na ul. Katowickiej 19

§        Barbara Machalska, lat 87, zam. na ul. Polnej 6

§        Jarosław Czeski, lat 41, zam. na ul. Słowackiego 104

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.