Ogłoszenia, 29 marca 2020

Nadal obowiązuje ograniczenie do 5 osób, które mogą uczestniczyć w Liturgii Mszy Świętej w kościele. Oznacza to, że mogą być tylko przedstawiciele tych rodzin, które zamawiały intencje Mszalne. Msza zbiorowa, nabożeństwa w I czwartek, piątek,owa, Gorzkie Żale będą jedynie transmitowane w internecie (bez udziału wiernych).

Dziś Komunia dla tych,którzy uczestniczyli we Mszy transmitowanej w mediach od 15.oo do 17.oo.

Poniżej [Czytaj więcej] pełny tekst ogłoszeń.

·      Ponownie przypominamy, że w związku z rozporządzeniami Premiera RP i Ministra Zdrowia podanymi w mediach ksiądz Biskup wydał 24 marca 2020 zobowiązujący nas wszystkich Dekret, w którym postanawia (podajemy jedynie najważniejsze fragmenty):

w kościele może jednocześnie przebywać 5 osób (nie licząc kapłanów i osób posługujących).

- we Mszach Świętych może uczestniczyć jedynie 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję Mszalną (w przypadku koncelebry, tzn. 2 intencji może być w sumie 5 osób). Pozostałych wiernych prosimy, aby korzystali z uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

- w ciągu dnia kościół pozostaje otwarty, ale nie może w nim przebywać więcej niż 5 osób

- wiernym którym na tym zależy należy dać możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

- odnośnie spowiedzi (pkt 9) "Z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, niech podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem stanie się w tym czasie akt żalu doskonałego. Należy zachęcać wiernych do wzbudzenia aktów tego żalu po gruntownym rachunku sumienia, który wraz z intencją spowiedzi w najbliższym możliwym terminie, usposobi ich do trwania w stanie łaski". Mówiąc krócej w sytuacji zagrożenia, aby uzyskać przebaczenie grzechów od Boga, można po rachunku sumienia wzbudzić akt żalu doskonałego, z miłości do Boga. Taka szczera modlitwa i wewnętrzna postawa owocuje przebaczeniem grzechów i pojednaniem się z Bogiem. Jednocześnie naszym obowiązkiem będzie skorzystanie ze spowiedzi wtedy, gdy będzie to możliwe. Pamiętajmy też, że tzw. okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej sięga aż do niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 7 czerwca).

·      Praktyczne wskazania w naszej parafii: w trosce o duchowe dobro wiernych dzisiaj (w niedzielę) od 15.oo do 17.oo udzielana będzie Komunia Święta tym, którzy uczestniczyli we Mszy Świętej transmitowanej w mediach, a także oraz w dni powszednie przez cały dzień, od godz. 7.oo do 19.oo można poprosić o udzielenie Komunii Świętej lub o spowiedź. W tym celu prosimy o telefon na numer 32 415 31 20 lub na domofonie plebanii nr 21. Gdyby numer nie odpowiadał, to najprawdopodobniej ksiądz jest w kościele - prosimy sprawdzić.

·      Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu specjalnego wiernym dotkniętym chorobą zakaźną spowodowaną koronawirusem, a także pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim tym, którzy opiekują się osobami zakażonymi. Warunkiem uzyskania takiego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożną praktyką Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Transmisje internetowe z poszczególnych nabożeństw są podane w planie intencji. Z wiadomych względów muszą się one odbyć bez udziału wiernych.

·      Nie będzie przedświątecznych odwiedzin chorych. Prosimy o poinformowanie o tym chorych. Według dekretu Biskupa kapłani mogą udać się do chorych jedynie w niebezpieczeństwie zagrożenia życia.

·      Każdego dnia o 2030 jest transmitowana modlitwa Różańcowa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy we własnych domach.

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętego. W praktyce sam sakrament będzie udzielany po Mszy (będzie to ustalone indywidualnie z rodzinami).  Gdyby ktoś był w potrzebie uczestniczenia w nauce przedchrzcielnej dla rodziców i chrzestnych to prosimy o wiadomość mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

·      Przypominamy, że jest możliwość poprzez parafialny Caritas wspomóc osoby starsze, zwłaszcza w kwestii dostarczenia zakupów. Prosimy o kontakt na parafię (324153120)

·      W kościele wyłożona jest nasza parafialna gazetka „Źródło”. Nie ma Gościa Niedzielnego (jest kolportowany w kioskach z prasą oraz w wersji elektronicznej).

·      Gdyby ktoś pragnął złożyć ofiarę na bieżące utrzymanie parafii, to można to zrobić na konto parafialne w Banku Spółdzielczym 83 8475 0006 2001 0000 0172 0001. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli ofiary.

 

minionym tygodniu odeszła do Pana:

§  Grażyna Łukasik, lat 66, zam. na ul. Miechowskiej (pogrzeb w poniedziałek o 11.oo)

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.