Ogłoszenia, 26 lipca 2020

Wyjazd na G. św. Anny w niedzielę o 8.30.

W tygodniu Adoracja i Różaniec za chorych i Służbę Zdrowia o 17.3o (w sobotę i niedziele o 17.oo)

Msze Święte w tygodniu o 6.3o i 18.oo.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed MSzą Świętą.

1 sierpnia 2020 - I sobota miesiąca

     6.30 Msza w intencji Róż Różańcowych i wszystkich członków Maryjnych wspólnot modlitewnych i Różaniec

     16.oo Adoracja i okazja do spowiedzi

     17.oo Różaniec za chorych

     17.3o nieszpory

Uwaga: odwiedziny chorych w 2 połowie sierpnia...

·      Chociaż dekrety ks. Biskupa obowiązują od końca sierpnia, to jednak jest to ostatnia niedziela obecności w naszej parafii ks. Kamila. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za pięć lat posługi kapłańskiej, oraz za posługę katechetyczną w gimnazjum oraz szkole podstawowej. Dziękujemy również za opiekę nad Kręgiem Biblijnym i scholą liturgiczną. Życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa.  

·      Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele (lub zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych), przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Trwajmy też nadal w modlitwie o ustanie epidemii.

·      Dzisiaj o godz. 1700 modlitwa Różańcowa w intencji chorych, Służby Zdrowia. W tygodniu Różaniec z Adoracją w tej intencji codziennie o 1730.

·      Dzisiaj uroczystość św. Anny. W naszej parafii o godz. 1730 Nieszpory, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Można również nabyć breloki z wizerunkiem św. Krzysztofa.

·      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w tygodniu Msze Święte o 630 oraz o 1800spowiedź pół godziny przed Mszą. W pierwszą sobotę od 1600.

·      W piątek o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

·      W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia modlitwa Rycerstwa Niepokalanej.

·      Najbliższy Raciborski Wieczór Uwielbienia w przyszłą niedzielę o 1930.

·      W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiącaOkazja do spowiedzi w sobotę od godz. 1600.

·      W sobotę msza św. o godz. 630 w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic oraz Różaniec.

·      Odwiedziny chorych będę w drugiej połowie sierpnia.

·      W sobotę od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu

·      W przyszłą niedzielę o godz. 1200 udzielany będzie sakrament chrztu świętegoNauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1900.

·      W niedzielę 2 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Msza św. o godz. 11.30.

·      Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w dniach 21-22 sierpnia 2020 zapraszają na skupienie pomocne w rozeznawaniu powołania zatytułowane: Czas na przemianę „w głębi” z Jonaszem. Skupieniu towarzyszył będzie o. Krzysztof Kołodyński werbista misjonarz z Madagaskaru. W skupieniu można będzie uczestniczyć online po zgłoszeniu się na adres e-mailowy albo przyjechać osobiście do Klasztoru Słowa Bożego w Nysie. Adres naszej strony: www.siostryklauzurowe.pl  Adres e-mail, na który należy się zgłaszać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo telefon 77 431 00 68. 

·      Przed kościołem do nabycia: nasza parafialna gazetka „Źródło”, Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do nabycia „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.

·      Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii; z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii Diecezjalnej.

·      Za wszystkie ofiary, kwiaty i prace przy kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy wszystkim panom za prace przy porządkowaniu placu kościelnego i prosimy o dalszą pomoc. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W minioną niedzielę zebrano kwotę 7.000 zł.

 

minionym tygodniu odeszła do Pana:

§  Brygida Mateja, lat 79, zam. na ul. Gwiaździstej

 

 

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie.